sobota 1. července 2017

THE TRIPS


I přesto, že jsem v pátek 30.6. měla poslední a tu nejdůležitější zkoušku, na kterou bylo potřeba se učit, udělala jsem si během toho učení pár pauz v podobě výletů. Zmíním se o těch posledních třech, ze kterých jsem hlavně pořídila fotografie. Nejprve se zmíním o vyhlídce Máj, a poté o lomu Homolák a Velká Amerika. Tím, že se zmíním myslím především to, že ukážu nějaké fotografie z oněch míst, jak jinak.:))


Even though I had a very important exam on 30 June I was making trips during the studying. I would love to tell and show some pics from the last three trips. First I will mention the view point called Máj and then quarry Holomák and Velká Amerika. The reason why I am writing this is because I want to show you the pics from these places, of course. 

MÁJ
Vyhlídka Máj je dost známá a nachází se nedaleko obce Teletín ve Středních Čechách. Od nás to je asi 30km, takže nic hrozného. Na sociálních sítích jsem neustále sledovala fotky lidí z této vyhlídky a tak jsem ji chtěla navštívit také a pokochat se tím skvělým výhledem na řeku Vltavu. Na vyhlídku jsem vyrazila s kamarádkou přes týden a k tomu v podvečer, takže bylo super, že jsem narazily jen asi na 6 lidí a nemuseli se u výhledu nějak střídat. 

The view point called Máj is one of the famous observatory on the River Vltava. It it located near the village called Teletín, Middle Bohemia. I was watching the pics of the other people in this place on instagram, facebook, etc. so I really wanted to visit this place on my own. I went there during the week so that was fine it was not crowed as much as during the weekend. 

HOMOLÁK
Tento výlet se už týká místa, jenž je od nás vzdálenější o něco dál, takže i časově náročnější, ale stálo to za to. Lom se nachází asi 50 km od nás, takže tak hodinka cesty. Co nás překvapilo když jsme dorazili na místo, že jsme k lomu nemohli přímo dojet. Museli jsem nechat auto u silnice před závorami a tak kilometr k lomu dojít. Popravdě jsem i lom čekala větší, toto bylo poprvé, co jsem lom navštívila. Ale zase ten pohled na krásně modrou vodu, no skvělý. V lomu jsme se nekoupali, i když na to počasí bylo, protože jsme se chystali pak ještě dál a převlékat se, atd. jsme nechtěli. I když bylo hezky moc lidí tam nebylo, ale udělalo to spíš to, že celý den bylo nic moc a až navečer se to vyčasilo. Tento lom bych řekla že je taky docela známý a dost lidí z Prahy se tam jezdí koupat.:)

This place is located about 50km from my home, so the trip was a little bit more time consuming. It last about a hour to get there. But what really surprised us was we had to park next to the latch by the road and go about another kilometer to the quarry. This was the first time I got there and honestly I expected the quarry bigger. But the water and its amazingly blue color..just beautiful! We did not swim there because of another stop, we did not want to change our clothes and stuff. But not many people were there and it is very good place for swimming and chill.
 
VELKÁ AMERIKA
Poslední místo, o kterém se zmíním, je lom Velká Amerika. Taky jedno z těch "profláklejších" míst, kde byli snad pomalu všichni už dávno a já teprve před pár dny. U tohohle lomu jsem měla naopak mínění toho, že tak obrovský, jako ve skutečnosti je, není. Přišla jsem tam a jen "wow". Chodit po těch vyšlapaných cestičkách, kde to dost klouzalo, asi taky trochu kvůli mým botám s hladkou podrážkou, nebylo úplně super, ale přežila jsem. K lomu jsme dorazili už když se stmívalo, protože na výlet jsme vyrazili až v 5, ale myslím, že načasování super. V lomu jsme se celkově potkali asi s třemi páry, tak to bylo alespoň v klidu, bez lidí:). Ale lom je fakt krásný a ta lávka uprostřed mě dostala snad úplně nejvíc. Miluji mola a mosty ze dřeva, jen škoda, že jsme nemohli úplně k ní, kvůli železné stěně, jež pak dole těsně u vody přepažuje cestu. 
Musím ještě zmínit, že cestou z Homoláku jsme jeli okolo Karlštejna a tak fotka tohoto krásného hradu taky nemůže chybět. 

The last place I would love to mention is quarry Velká Amerika. This place is also one of the places very known among people. Almost everyone around me visited this quarry long time ago. Me? Just a few days ago. The size of this quarry really surprised me because I thought it is smaller than actually is. When I came there I was just "wow". There are some paths around this place but the walking on them was quite unsafe. Not just because of it is very near to the edge, but lots of people walk there so it was very slippery. We got into there when it was almost dark, because we set off the trip at 5 p.m. The advantage of that was almost nobody was there. We met about three couple. But the quarry is very beautiful and the "bridge" in the middle of that is absolutely wonderful. I love piers and bridges made from wood so it totally got me.
I have to enclose the pics of the castle called Karlštejn which we crossed on the way from Homolák to Velká Amerika.


 

Žádné komentáře:

Okomentovat