středa 23. srpna 2017

THE NATIONAL GALLERY, LONDON


S články se teď "roztrhl pytel" a tak je tu další. Je to vlastně jen proto, že doháním resty a plus je tu ještě 14 dní v Anglii přede mnou, moje mamka přijede, takže budou výlety a několik článků se tak ještě chystá a v září jsou tu pak ještě další věci.:)
Minulou sobotu, tj. 19.8. 2017 jsem se odpoledne vydala na procházku s jedinou myšlenkou v hlavě "THE NATIONAL GALLERY". V sobotu ráno vždy pracuji, pak mám odpoledne volné a večer většinou už jen od 5 do 7, nebo 6-7, čistě pomoci s vanou a uložení do postele. O návštěvě Národní galerie jsem uvažovala již dříve, ale až teď jsem se k tomu konečně odhodlala. Cestou jsem prošla Oxford Street, Piccadilly Circus a vyfotila i pár fotek na Trafalgar Square, kde se galerie nachází. Vstup je zdarma, takže už to by mohlo někoho trochu vyburcovat k tomu, aby se tam doopravdy došel podívat. Prostory galerie jsou doopravdy nádherné.
 Už při vstupu do první výstavní místnosti jsem byla naprosto unešena ...krása, krása, krása. Galerie je obří a asi jsem ani neprošla vše, popravdě jsem dny předtím měla i dost náročné a nějak jsem ani ten den neměla náladu. Jít tam jindy, asi bych si to užila více a byla z toho více nadšená a jaksi více "into it", ale i tak to ve mě zanechalo krásné pocity. Nejvíc se mi líbil Monet, Van Gogh či Manet, tací ti docela známí malíři, ale prostě líbí se mi to nejvíce. Přikládám fotky i pár obrazů, samozřejmě jsem nefotila vše a také se soustředila na focení lidí. 
Ale říkám, byla jsem i taková bez nálady a jiný den by možná i samotné fotografie byly lepší, ale snad se i tak se budou líbit. A samozřejmě doporučuji navštívit, nádherné. Nejen ony obrazy, ale jak jsem již zmínila, ty prostory!!!


Last Saturday I went for a walk with the only thought in my head - "THE NATIONAL GALLERY". I always work on Saturday morning, then I have a free afternoon and I usually work just from 5 to 7 pm or 6-7pm, just to help with bathtime and bedtime. I had been thinking about visiting the National Gallery for quite long time, but I finally decided to do that last Saturday. I walked through Oxford Street, Piccadilly Circus and took some pictures of Trafalgar Square where the gallery is located. Entrance is free, so it could be like a lure for someone to really take a look. The spaces of the gallery are really beautiful. 
Even when I entered the first showroom, I was absolutely excited ..." beauty, beauty, beauty". The gallery is enormous and I probably did not go through the every part of it. Honestly I also had qutie hard days before that Saturday and I was not in such a good mood either so I probably did not enjoy it as much as I would a in different day. But despite of that it still left such beautiful feelings inside me. I really liked Monet, Van Gogh or Manet. They are pretty well-known painters, but I just really like it the most. I have attached photos of a few of the pictures, of course I did not shoot everything and I also tried to focus on photographing people.
As I said I was not in the good mood so the photos might be better If i went there a different day, but hope you will sill like it. I recommend to visit The National Gallery of course, it is really wonderful. Not only the paintings, but as I mentioned, the spaces of the gallery !!!


Žádné komentáře:

Okomentovat